Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Paweł Kukuła z poznańskiego MPK najlepszym kierowcą zawodowym w regionie

j
czwartek, 12.06.2014 r.
godz. 10.27
j | czwartek, 12.06.2014 r., godz. 10.27
Paweł Kukuła z poznańskiego MPK najlepszym kierowcą zawodowym w regionie
fot. MPK

Konkurs w tym roku odbył się po raz pierwszy. Najlepszym Kierowcą Zawodowym Wielkopolski został Paweł Kukuła z MPK Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uczestnicy konkursu najpierw zmagali się z teorią – sprawdzana była ich znajomość przepisów ruchu drogowego i ustawy o transporcie drogowym. Później odbyły się testy sprawnościowe na placu manewrowym. Następny był eco –driving, tu najbardziej wykazał się poznański kierowca. Na podstawie wskazań komputera przejechał przez Tor Poznań zużywając 17 litrów paliwa na 100 kilometrów. Aż 4 litry więcej potrzebował na to zdobywca drugiego miejsca – informuje MPK.

Do udziału w tym regionalnym konkursie organizowanym przez WITD podchodziłem bardzo sceptycznie. Zmobilizował mnie pan Marek Wrześniewski - mój przełożony. Zapytał krótko czy mam uprawnienia do prowadzenia ciężarówki z przyczepą. Bo w konkursie trzeba było mieć kategorię C+E. A ja mam, ale od 3 lat nie jeździłem ciężarówką. Strach mnie obleciał, ale zapisałem się – mówi Paweł Kukuła.

Paweł Kukuła pochodzi z Włocławka, ma 26 lat. Od grudnia 2011 usiadł za kółkiem autobusu spełniając swoje marzenie z dzieciństwa.

Organizatorami konkursu byli Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Automobilklub Wielkopolska.

Reklama