Reklama

Zaginięcie Amerykanina: mężczyźnie pomógł poznaniak, który opłacił mu pobyt w hostelu

fot. Policja, archiwum

Szczęśliwy finał miały poszukiwania 77-letniego Amerykanina.

O sprawie pisaliśmy we wtorek. Mężczyzna przyjechał do Polski ze swoją przyjaciółką, posiadającą w Poznaniu mieszkanie. Obcokrajowiec wyszedł z lokalu w poniedziałkowe popołudnie i nie było z nim kontaktu przez niemal dobę.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ostatecznie wszystko skończyło się happy endem. Reporterka Polsat News spotkała się z poznaniakiem, który pomógł mężczyźnie. - Lekko skulony leżał na ziemi, przekręcał się. Na początku pomyślałem, że jest bezdomny - opisywał Dawid Pempera. Kiedy okazało się, że obcokrajowiec nie wie gdzie jest i jak odnaleźć przyjaciółkę, poznaniak opłacił mu dwa noclegi w hostelu.

W tym czasie trwała zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza. Sprawdzane były dworce, szpitale i lotnisko. Komunikaty pojawiły się również w mediach.

- Personel jednego z hosteli skontaktował się z nami i poinformował, że Lewis przebywa u nich - tłumaczył w rozmowie z Polsat News młodszy inspektor Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na miejsce udali się funkcjonariusze i przyjaciółka zaginionego. Informacja okazała się prawdziwa i Amerykanin mógł wrócić do domu swojej towarzyszki podróży.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
3.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro