Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: pętla Wilczak gotowa. Wkrótce ruszą prace archeologiczne w parku Kosynierów

fot. UMP

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli na Wilczaku.

To pierwsza część inwestycji związanej z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Od 2 września na Wilczak wrócą tramwaje linii nr 3. W większości będą to niedawno pozyskane dwukierunkowe Moderusy Gamma.

Na środku pętli powstanie jeszcze stacja zasilająca trasę na Naramowice, alej ej budowa nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji tramwajowej. Na razie brakuje również zieleni, która pojawi się po zakończeniu wszystkich robót.

Prace trwały od grudnia zeszłego roku. Na razie nie rozpoczęła się "właściwa" budowa trasy w kierunku ul. Błażeja.

- Już niedługo rozpoczną się działania po drugiej stronie ulicy Słowiańskiej - w parku Kosynierów. Jest to teren po dawnym cmentarzu ewangelickim, dlatego musi zostać zbadany przez archeologów. Następnie wykonawca przystąpi do budowy nowego torowiska w stronę ul. Błażeja. Ważnym etapem inwestycji jest też budowa węzła na skrzyżowaniu Lechicka/Naramowicka. Wszystkie prace tramwaju na Naramowice koordynujemy z budową mostu Lecha, żeby ograniczyć uciążliwości dla mieszkańców Poznania. Cały czas intensywnie działamy, tak by na przełomie 2021/22 Poznaniacy mogli w pełni korzystać z nowej jakości transportu publicznego - zapowiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Kompletna dokumentacja dotycząca inwestycji, wraz z decyzjami realizacyjnymi, ma być gotowa w pierwszym kwartale 2020 roku. Budowa pochłonie 380 milionów złotych. Tramwajem na Naramowice pojedziemy wiosną 2022 roku.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro